Bielizna Kobieta Wygoda

Damskie szlafroki

Szlafrok – potrzebny czy zbędny?

Z czym może się kojarzyć szlafrok? Z czymś, co zakładamy, wychodząc z kąpieli albo kiedy jest nam za zimno w samej piżamie czy koszuli? Zapewne jest to jego podstawowa funkcja. Często też może się kojarzyć z luksusem – w końcu są słynne hotelowe szlafroki, które, podobno, wiele osób ,,pożycza” z hoteli. Szlafroki są dostępne dopiero w hotelach wyższej klasy, więc jest to pewien synonim luksusu. W szlafrokach widujemy też aktorki czy modelki przygotowujące się do występu. Jak widać, szlafrok jest nie tylko przydatnym elementem w naszej garderobie.

Jaki szlafrok wybrać?

Kiedy już zdecydujemy się na kupno szlafroka, musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim, kiedy będzie nam potrzebny. Na pewno warto się zaopatrzyć w gruby szlafrok. Miękki szlafrok będzie na pewno miłym początkiem zimowego dnia. Przyda się na pewno osobom, które nawet zimą nie lubią spać w grubych piżamach. Wstanie spod ciepłej kołdry jest w tym wypadku problematyczne. Dzięki temu, że obok leży gruby szlafrok, który możemy od razu założyć, będzie nam na pewno łatwiej wstać.

Cienki szlafrok – ozdoba czy potrzeba?

O ile potrzeba posiadania grubego szlafroka wydaje się oczywista, o tyle już posiadanie cienkiego szlafroka nie tak bardzo. Przede wszystkim do tej kategorii możemy zaliczyć kilka typów. Są szlafroki wykonane z cienkiej bawełny lub wiskozy, a także satynowe. Cienki szlafrok z bawełny może być potrzebny w sytuacjach podobnych, jak podczas zimy, tylko w cieplejszych miesiącach. Możemy spać np. w piżamie z krótkim rękawem, a zakładać cienki szlafrok po wyjściu z łóżka, kiedy nie jest jeszcze zbyt ciepło. Natomiast satynowe szlafroki są często traktowane jako element ozdobny, dodatek do piżamy czy koszuli, który bardziej ma cieszyć wzrok. Ich funkcją jest raczej schładzanie niż ogrzewanie, ponieważ śliski materiał daje przyjemny chłód skórze zmęczonej upałem.

Fantazyjne wzory

Często spotykany jest też szlafrok z kapturem. Jest to dodatkowy element, który dodaje ciepła. Szlafrok z kapturem może też występować w fantazyjnym wzorze jakiegoś zwierzątka, gdzie na kaptur przyczepione są uszka. Jak widać szlafrok może być i przydatny, i wesoły.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *