Bielizna Kobieta

Bielizna nocna dla świeżo upieczonej mamy

Co się zmienia po porodzie?

Młoda mama ma na głowie wiele zmartwień. Wszystko jest dla niej nowe i musi zmienić wiele swoich przyzwyczajeń, aby dostosować się do nowej sytuacji. Bielizna nocna to jedna z podstawowych zmian. Przynajmniej przez kilka miesięcy musi być nieco inna niż ta sprzed porodu.

Pidżama do karmienia – potrzeba czy zbędny wydatek?

Klasyczna pidżama, zależnie od pory roku, z długim bądź krótkim rękawem czy na ramiączkach, niezbyt nadaje się dla młodej mamy. Wynika to faktu, że dziecko potrzebuje częstego karmienia, a rozpinanie za każdym razem guziczków albo inne manewrowanie koszulką jest niewygodne, szczególnie w środku nocy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest specjalna pidżama do karmienia, która ma specjalnie odpinane lub zsuwane części, umożliwiające dostęp do biustu. Dzięki temu proces karmienia odbywa się szybko i w miarę bezproblemowo.

Ładna bielizna nocna

Ważna jest zmiana przyzwyczajeń w doborze bielizny nocnej podczas pierwszych miesięcy po porodzie, aby ułatwić proces karmienia. Jednak nie ma potrzeby wybierania modeli nudnych i nieciekawych. Dziś wiele piżam wygląda bardzo elegancko, zupełnie nie jak typowa bielizna do karmienia. Młoda mam nie powinna rezygnować z dbania i o siebie. Poprawienie sobie humoru poprzez ładną bieliznę pomoże przetrwać ten trudny czas.

Powrót do bielizny sprzed porodu

Na szczęście ten wymagający czas mija bardzo szybko. Ulubiona pidżama może poczekać kilka tygodni bądź miesięcy i będzie można ją znowu założyć, ciesząc się ulubioną garderobą.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *