Posiadanie białego uśmiechu jest ważne, ponieważ może poprawić Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości. Bielszy uśmiech może również pomóc w osiągnięciu większych sukcesów w życiu. Istnieje kilka sposobów na bielszy uśmiech.

1) Pij dużo wody

W jamie ustnej znajdują się bakterie, które mogą powodować nieświeży oddech, próchnicę zębów, choroby dziąseł i inne problemy. Bakterie rozwijają się w obecności resztek jedzenia i płytki nazębnej na zębach. Woda pitna może pomóc zmyć te szkodliwe substancje na dobre!

2) Myj zęby dwa razy dziennie

Myj zęby dwa razy dziennie, aby usunąć kamień nazębny i przebarwienia z powierzchni zębów. Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty za każdym razem pastą z fluorem.

3) Używaj nici dentystycznej

Nici dentystyczne są ważnym elementem utrzymania czystości zębów, ponieważ pomagają usuwać cząsteczki jedzenia znajdujące się między zębami, gdzie włosie szczoteczki do zębów nie może dotrzeć, co zapewnia czystsze i zdrowe zęby.

4) Dieta

Ostatnim głównym czynnikiem przyczyniającym się do próchnicy zębów i chorób dziąseł jest dieta. Cukry i węglowodany w diecie mogą przyczyniać się do próchnicy zębów, ponieważ zapewniają bakteriom doskonałe środowisko do produkcji kwasu. Ponadto bakterie z żywności, takiej jak surowe warzywa, mogą również prowadzić do zwiększonego prawdopodobieństwa rozwoju zapalenia dziąseł.

Podsumowanie

Najlepszym sposobem zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł jest mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, raz dziennie nitką dentystyczną. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pomoże zmniejszyć osadzanie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Nici dentystyczne raz dziennie pomogą usunąć płytkę nazębną, która nagromadziła się między zębami. Nie zapomnij też o regularnych wizytach u twojego prywatnego stomatologa.

(Visited 22 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *