Gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, warto kupić dla niego odpowiednie buty do chodzenia. O czym należy wtedy pamiętać? Sprawdź przygotowane przez nas wskazówki przed zakupem!

Kiedy kupić obuwie do nauki chodzenia dla dziecka?

Pierwsze buty do chodzenia dla dziecka najczęściej kupuje się w okolicy jego pierwszego roku życia. Właśnie dlatego często określane są one również jako buty roczki i pod taką nazwą można znaleźć je w ofercie wybranych producentów.

Warto pamiętać o tym, że buty do nauki chodzenia dla dziecka nie powinny być kupowane ze znacznym wyprzedzeniem. Wynika to z faktu, że stopy maluszka stale rosną, dlatego trudno trafić wtedy z idealnym rozmiarem. Lepiej więc zdecydować się na ich zakup wtedy, gdy dziecko dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki.

Jakie buty do nauki chodzenia są najlepsze?

W sklepach obuwniczych oferujących obuwie dziecięce można znaleźć wiele ciekawych propozycji dla najmłodszych. Jakie buty dla maluszka warto kupić?

Dobre buty do nauki chodzenia to takie, które ułatwiają stawianie kroków i wspomagają naturalny rozwój stópek. Muszą zatem wspierać ich funkcjonowanie, a nie przeszkadzać.

Jako buty roczki dla dzieci najlepiej sprawdzą się modele z usztywnianym napiętkiem, sięgające za kostkę, które wykonane są ze skóry naturalnej – licowej albo zamszowej. Takie buty powinny mieć także elastyczną podeszwę, aby korzystanie z nich było komfortowe.

Wybrani producenci uzupełniają również konstrukcję butów o tzw. obcas Thomasa, który ma działanie profilaktyczne i wspomaga prawidłowy rozwój stópek. Dzięki temu zapobiega on rozwojowi ich wad.

Gdzie kupić pierwsze buty dla dziecka?

Obecnie buty dla maluszka można kupić w wielu sklepach, także w sklepach medycznych, gdzie asortyment jest najszerszy.

Zakupy można zrobić online – wtedy buty mogą być dostarczone do domu. Jeżeli okaże się, że nie pasują, można je zwrócić albo wymienić na inną parę.

(Visited 24 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. d24 14 września, 2021 at 11:33 am

    Bardzo dobre porady, zawsze można kupić jakieś emelki czy primigi używane i też będą dobre

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *