Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

Kiedyś zarezerwowane dla kobiet ,,lekkich obyczajów”, potem przedarły się mody codziennej i były noszone praktycznie do wszystkiego. Dziś trochę zapomniane, ale znowu zaczynają się pojawiać w sklepach. Czy dalej są uważane za wulgarne, czy może na tyle się z nimi oswoiliśmy, że już ich tak nie postrzegamy?

Kabaretki – co to jest?

Kabaretki, czyli pończochy wyglądem przypominające siateczkę. Nie jest materiał zakrywający całość nogi, a rodzaj splecionych nitek. W zależności od grubości tego splotu wydają się bardziej lub mniej zwarte. Im grubszy splot, tym bardziej wydaje się, że są jednolite, krateczka jest niezbyt widoczna, tworzy wrażenie faktury. Są też modele z luźniejszymi splotami, ,,oczka” są wtedy bardzo widoczne, nawet z dużej odległości.

Rajstopy, podkolanówki, skarpetki – co wybrać?

Kiedyś kabaretki występowały tylko jako pończochy. Dziś ten wzór możemy odnaleźć również jako pełne zabudowane rajstopy, podkolanówki czy skarpetki rajstopowe. Każdy z nich może mieć też różną grubość splotu i dawać odmienne wrażenia estetyczne. Można zauważyć, że najbardziej wulgarne wydają się być pończochy z luźnym splotem. One nieraz kojarzą się bardzo jednoznacznie. Lepiej wybierać modele z bardziej zwartymi splotami i dobierać je do bardzo stonowanych strojów. Dzięki temu całość stylizacji nie będzie zbyt krzykliwa, a ,,kabaretkowy” wzór będzie jedynie ciekawym, ożywiającym całość, dodatkiem. Najbardziej można ,,poszaleć”, wybierając skarpetki rajstopowe. Są one elementem dosyć mało widocznym, dlatego aby przyciągnąć uwagę, muszą być bardziej krzykliwe. Dlatego w ich wypadku możemy sobie pozwolić na większy wzór.

Do czego dobierać?

Kabaretki są z założenia wzorem dość ryzykownym i krzykliwym. Dlatego powinniśmy je dobierane do strojów stonowanych. Ważne, aby nie konkurowały o uwagę. Można je założyć do sukienki w jednolitym kolorze, najlepiej w ciemnej kolorystyce. Podkolanówki można założyć podobnie do jednokolorowej spódnicy. Kiedy jednak możemy pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa, możemy wypróbować zestawienie kolorowych modeli – zarówno kabaretek, jak i stroju. Taki wakacyjny wygląd na pewno doda nam wakacyjnej radości.

Artykuł został znaleziony na poprzedniej wersji domeny, został przywrócony ponieważ informacje w nim zawarte mogą być dla kogoś pomocne.

(Visited 67 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *